Деятельность в Парламенте / Работа в комитете

10 сентября 2013

Комітет рекомендує парламенту направити на доопрацювання проект закону про внесення змін до Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо розміру щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адво

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує парламенту направити на доопрацювання проект закону про внесення змін до Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо розміру щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування

Проект (реєстр. №2519а) спрямований на закріплення у Законі "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" максимального розміру щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, а саме пропонується встановити обмеження однією мінімальною заробітною платою.


Під час обговорення зазначалося, що згідно із статтею 2 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатура України визначається як недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання організації і діяльності адвокатури в порядку, встановленому цим законом. Крім того, статтею 44 визначено, що завданням адвокатського самоврядування є: забезпечення незалежності адвокатів, захист від втручання у здійснення адвокатської діяльності; підтримання високого професійного рівня адвокатів; утворення та забезпечення діяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури; створення сприятливих умов для здійснення адвокатської діяльності; забезпечення відкритості інформації про адвокатуру та адвокатську діяльність; забезпечення ведення Єдиного реєстру адвокатів України; участь у формуванні Вищої ради юстиції у порядку, визначеному законом. Тому народні депутати вважають, що реалізувати завдання адвокатського самоврядування неможливо без забезпечення належного фінансування.


Народні депутати звертали увагу на те, що Закон "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" уповноважує органи адвокатського самоврядування самостійно визначати розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Так, положеннями статті 54 Закону визначається, що з'їзд адвокатів України може прийняти рішення про сплату щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, визначити напрями їх використання та відповідальність за несплату внесків, а встановлення розміру щорічних внесків статтею 55 Закону віднесено до компетенції Ради адвокатів України.


Парламентарії акцентували також увагу на тому, що сьогодні згідно з положеннями статті 58 зазначеного закону щорічні внески адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування є одним з основних джерел утримання органів адвокатського самоврядування, оскільки вони носять регулярний характер і їх надходження можна прогнозувати. При цьому, основним критерієм формування розміру щорічного внеску відповідно до частини другої наведеної статті є "потреби покриття витрат на забезпечення діяльності рад адвокатів регіонів, Ради адвокатів України, Вищої ревізійної комісії адвокатури та ведення Єдиного реєстру адвокатів України".


Народні депутати наголошували, що встановлення будь-яких обмежень на розмір щорічного внеску може призвести до позбавлення адвокатури ресурсної основи адвокатського самоврядування. Водночас, конкретне значення максимального розміру щорічних внесків може бути предметом обговорення та дискусії.


На думку членів Комітету, у разі недостатнього надходження коштів за рахунок щорічних внесків та відсутності належного фінансування з інших джерел може виникнути дефіцит бюджету органів адвокатського самоврядування, що негативно позначиться на реалізації їх функцій. 

Комментарии Галерея

Комментарии отсутствуют. Вы можете написать первый.предыдущая   |   следующая   |   список статей

Какая социальная проблема в городе требует скорейшего вмешательства властей?


Дизайн и разработка Int-Media Group International B.V.