Деятельность в Парламенте / Работа в комитете

21 июня 2013

Комітет з питань верховенства права та правосуддя не підтримує проект закону про внесення зміни до статті 5 Закону "Про судовий збір"

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

 

Комітет з питань верховенства права та правосуддя не підтримує проект закону про внесення зміни до статті 5 Закону "Про судовий збір" (щодо звільнення державних органів приватизації від сплати судового збору)

      Законопроектом (реєстр. №2014а) пропонується внести зміни до статті 5 Закону "Про судовий збір" в частині звільнення державних органів приватизації - за позовами, скаргами, заявами, з якими вони звертаються до суду та господарського суду, в усіх справах, пов’язаних із захистом майнових прав та інтересів держави від сплати судового збору.
      На засіданні Комітету зазначалося, що відповідно до Конституція України однією з основних засад судочинства є рівність всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Відповідне положення відтворене у Законі "Про судоустрій і статус суддів", а також в процесуальних кодексах України.
      Тому, вважають народні депутати, запропоноване у проекті звільнення від сплати судового збору державних органів приватизації можна, в даному випадку, розцінювати як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов’язані сплачувати відповідний збір, що на практиці означатиме звуження їх права на звернення до суду. Зазначалося також, що принцип рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом не виключає можливості звільнення від сплати судового збору певних категорій учасників судового процесу за подання окремих категорій позовів, що і дістало відповідне відображення у Законі "Про судовий збір". Законом, з метою забезпечення доступу до правосуддя, захисту прав і законних інтересів, вже передбачено звільнення від сплати судового збору досить широкого кола осіб. Положення відповідного змісту містять також законопроекти, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді і якими пропонується звільнити від сплати судового збору: органи державної виконавчої служби - у справах, пов’язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.
       Члени Комітету акцентували також увагу на тому, що будь-яке звільнення органів державної влади від сплати судового збору матиме наслідком зменшення рівня фінансування судів. Водночас подані до проекту документи не містять пропозицій щодо компенсації зазначених втрат органів судової влади.
 

Комментарии Галерея

Комментарии отсутствуют. Вы можете написать первый.предыдущая   |   следующая   |   список статей

Какая социальная проблема в городе требует скорейшего вмешательства властей?


Дизайн и разработка Int-Media Group International B.V.