Деятельность в Парламенте / Работа в комитете

25 июня 2013

Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення зміни до статті 29 Закону "Про Вищу раду юстиції"


                 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

 

            Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення зміни до статті 29 Закону "Про Вищу раду юстиції" (щодо вдосконалення порядку внесення подання про призначення на посаду судді вперше)
           На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект (реєстр. №2471) спрямований на удосконалення порядку внесення подання про призначення на посаду судді вперше і виключення обов'язку надання кандидатом на посаду судді документів, оцінка яких не здатна об'єктивно відобразити його професійні, моральні та ділові якості.
           Законопроектом пропонується внести зміни до статті 29 Закону "Про Вищу раду юстиції", якими виключити пункти 4 та 5 частини другої, що встановлюють обов'язковим додатком до подання Вищої ради юстиції про призначення на посаду судді примірник реферату з питань правознавства, підготовлений кандидатом на посаду судді, а також рецензію на цей реферат.
           Під час обговорення зазначалося, що стаття 66 Закону "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010р. у межах Конституції України встановила новий порядок призначення на посаду судді вперше, в якій вказано, що призначення на посаду судді вперше здійснюється виключно в порядку, визначеному цим Законом. А стаття 67 цього Закону, що встановлює вичерпний перелік документів, які повинен подати кандидат на посаду судді, не передбачає обов'язку кандидата подавати підготовлений ним реферат та рецензію на нього. Так само, підкреслювали народні депутати, не встановлено такого обов'язку і на інших етапах процедури призначення.
           Народні депутати звертали увагу на те, що повноваження Вищої ради юстиції в процедурі призначення судді на посаду вперше визначені пунктом 11 статті 66 Закону "Про судоустрій і статус суддів", де вказано, що Вища рада юстиції здійснює на своєму засіданні розгляд питання про призначення кандидата на посаду судді відповідно до рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів і вносить в разі прийняття позитивного рішення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді.
            Водночас, наголошували парламентарії, усі повноваження, що стосуються добору кандидатів на посаду судді, спеціальної підготовки кандидата на посаду судді, проведення кваліфікаційного іспиту і конкурсу відповідно до статей 66-71 Закону "Про судоустрій і статус суддів" віднесені до відання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що забезпечує організаційну єдність та централізованість у вирішенні цих питань.
           Крім того, зазначалося, що Верховний Суд України, Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради та Національна академія правових наук погодилися із запропонованими проектом змінами. Зокрема, Київський національний університет імені Тараса Шевченка вважає, що детальна процедура підготовки і перевірки Вищою кваліфікаційною комісією суддів знань кандидатів на посаду судді вперше є достатньою і вичерпною, та не потребує додаткових вимог, які полягали б у поданні кандидатами Вищій раді юстиції будь-яких додаткових підтверджень свого професійного рівня (у даному випадку - реферату з питань правознавства з рецензією).


  http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/79498.html

Комментарии Галерея

Комментарии отсутствуют. Вы можете написать первый.предыдущая   |   следующая   |   список статей

Какая социальная проблема в городе требует скорейшего вмешательства властей?


Дизайн и разработка Int-Media Group International B.V.