Деятельность в Парламенте / Депутатские запросы и обращения

18 марта 2013

Депутатское обращение по вопросу детской реанимации

 • НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
 • 01008, м. Київ, вул. М.Грушевського, 5
 • № 16/13 16 березня 2013 р.
 • Прем’єр-міністру України
 • АЗАРОВУ М.Я.
 • Міністру фінансів України
 • КОЛОБОВУ Ю.В.
 • Голові Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я
 • БАХТЕЄВІЙ Т.Д.
 •  
 •                                                                            ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

       Протягом останніх п’яти років в м. Одеса склалась вкрай критична ситуація з наданням медичної допомоги новонародженим дітям, яка обумовлена цілим рядом немедичних причин. А саме:
- існуюче реанімаційне відділення знаходиться в непристосованому місці травматологічного пункту на третьому поверсі міської дитячої лікарні №3;
- площа відділення украй мала як для розміщення устаткування, так і для обслуговування новонароджених;
- новонароджені з різними діагнозами, в т.ч. і інфекційні хворі, знаходяться в одному приміщенні;
- обмеженість площ не дозволяє забезпечити умови для пацієнтів, таким чином, порушуються санітарні норми;
- скупченість пацієнтів впливає на раннє переведення з реанімації в стаціонарне відділення.
       Всі ці чинники є причиною погіршення якості надання медичної допомоги, що, у свою чергу, приводить до ранньої інвалідизації новонароджених дітей і до смертельних випадків. За 2012 рік 90 дітей отримали реанімаційну допомогу, а 17 з них померло у міській лікарні.
       Існуючий Неонатологічний Центр відкривався з порушенням санітарних нормативів, як тимчасова установа. Проте, у такому вигляді Центр функціонує з 1988 року по сьогоднішній день. Центр складається з 2 відділень (по 30 ліжок) і реанімаційного відділення – лише на 6 місць. У даному відділенні тільки одне реанімаційне місце укомплектоване сучасною апаратурою.
       Реанімаційні місця для новонароджених є в Одеській дитячій обласній лікарні. Але вони призначені, в першу чергу, для виходжування дітей з хірургічною патологією. У минулому році у відділенні прийняли 52 дитини з соматичною патологією, що народилися в м. Одеса.
       Щорічно в Одесі близько 200 дітей раннього віку визнаються інвалідами з дитинства, причому в 85% випадків з причин, пов’язаних з перинатальними проблемами. Окрім морально-психологічних страждань для кожної з сімей, що виховують інвалідів з дитинства, економічні втрати для держави за своїм обсягом значно перевищують розмір коштів, необхідних для обладнання сучасного відділення реанімації новонароджених. Так лише, прямі бюджетні витрати на таку дитину (без врахування фінансування реабілітаційних центрів і соціальних пільг) складають до 115 000 грн. на рік.
       Враховуючи актуальність проблеми, майбутнє реформування шпитальної допомоги дітям та з метою створення єдиного медичного простору, м. Одеса вкрай потребує облаштування нового реанімаційного відділення новонароджених.
       дНа базі дитячої міської лікарні №2 є можливість сформувати сучасну реанімацію на 12 місць. Під відділення виділений поверх (необхідно провести косметичний ремонт). Вже створено 4 реанімаційних зали (площею по 30 кв. м.); є необхідна кількість підсобних та маніпуляційних приміщень; зали під операційну та власну лабораторію. Також, є можливість створення виїзних бригад медиків для надання консультативної допомоги пологовим будинкам та швидкого переводу пацієнтів у відділення реанімації.
Для закупівлі сучасного медичного обладнання в нове реанімаційне відділення та проведення комплексу ремонтних робіт необхідно 5 мільйонів гривень.
       В зв’язку із вищевикладеним та відповідно до ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу дати доручення відповідним центральним органам виконавчої влади щодо забезпечення фінансування на придбання реанімаційного і неонатологічного устаткування та проведення комплексу ремонтних робіт для швидкого переоснащення Неонатологічного Центру в м. Одеса на базі міської дитячої лікарні №2.

З повагою,
народний депутат України Г.Л. ТРУХАНОВ
(посв. №359)
 

Комментарии Галерея

Комментарии отсутствуют. Вы можете написать первый.предыдущая   |   следующая   |   список статей

Какая социальная проблема в городе требует скорейшего вмешательства властей?


Дизайн и разработка Int-Media Group International B.V.